3.12.2020 00:00

Významný den ČR - Památný den sokolstva - jak to bylo letos ... Více

Vloženo: 27.02.2014 09:26:15

Šibřinky 2014

V pátek a sobotu se konaly sokolské maskované šibřinky, oboje ve stylu „staročeská pouť“ – nejprve pro dospělé a v sobotu se veselily děti, již po třiadvacáté v novodobé historii Sokola… a vůbec nevadilo, že některé masky byly zcela ze současnosti.

Děti, viditelně spokojené, řádily nejen na parketu, ale s radostí vždy pozorujeme, s jakou vervou si pod dohledem cvičitelů vyzkouší leckteré tělocvičné nářadí, i takové, které třeba ve škole „neokusí“ –  pytel strachu, kladinu, improvizovanou skluzavku ze švédských laviček a koně atp. Vedou však adrenalinové zážitky, lanová šplhací síť, nebo dlouhý provazový žebřík – tomu neodolá ani načinčaná malá princezna – nechá se obléct do horolezeckého sedáku a perfektně jištěna zkušeným cvičitelem vyleze v pohodě to té snad šestimetrové výšky a ještě se sveze dolů na laně!

Konalo se mnoho dalších soutěží ve zpívání, tancování, malování… ceny jsme nakoupili také z příspěvku od Magistrátu statutárního města ČB, za což děkujeme. Děkujeme také spoustě pomocníků z řad všestrannosti.

T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2020 T. J. SOKOL České Budějovice