30.05.2020 21:33:54

Iaido, Kendó

Iaido, Iaijutsu

Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu

Zaměření, název oddílu:      sportovní oddíl - umění boje japonským mečem

Vedoucí: Pawel Slawatycki

Kontakt:: Jan Pavlík

Trénink: úterý  19:00-20:30 h
  pátek  18:30-20:00 h

Působiště:    sokolovna Sokolský ostrov

Roční příspěvky:       Platné příspěvky pro tento rok, v úplném znění odsouhlaseném na schůzi výboru dne 4. ledna 2017,

Oddíl je zaměřen na výuku a cvičení Iaijutsu, velmi starého japonského umění boje tradičním mečem katana, pod vedením Pawla Slawatyckého, shibuchó (tj. pověřený vedením výuky a rozvoje) pro Českou republiku. Pověření udělil pan Sekiguchi Komei, 21. Sóke (velmistr) školy, jejíž založení se datuje cca do poloviny 17. století. Cvičení Iaijutsu je přístupné naprosto všem - dětem (doporučený věk min. 8 let) i dříve narozeným.Jeho cílem není měření sil ani účast na soutěžích, ale dosažení harmonie a jednoty těla i ducha prostřednictvím praxe bojového umění.

V rámci tréninku Iaijutsu trénujeme i Naginatajutsu, boj s naginatou. Naginata patří mezi dlouhé zbraně. Skládá se z ratiště délky cca 1,8 m, na kterém je nasazena čepel meče, na konci zahnutá.

Cvičenci mají možnost několikrát ročně cvičit pod vedením samotného pana Sekiguchi, který si Českou republiku velmi oblíbil a pravidelně ji navštěvuje.

Více na: www.komeijuku.cz

Kendó

Zaměření, název oddílu:     sportovní oddíl - umění boje s mečem

Vedoucí: Ing. Petr Jelínek

Kontakt:: 724 186 664

Trénink: pondělí 16:00-17:30 h
  čtvrtek 17:00-18:30 h

Působiště:    sokolovna Sokolský ostrov

Roční příspěvky:    Platné příspěvky pro tento rok, v úplném znění odsouhlaseném na schůzi výboru,

Kendó je japonské bojové umění boje s mečem, doslova znamená "cesta meče" a jeho počátky sahají do 12. století. Samurajové cvičili umění meče od útlého dětství po celý svůj život a to pomocí dřevěných nebo skutečných mečů. Ke cvičení Kendó se používá ochranná zbroj bógu a speciální bambusový meč šinaj - takto je možné vést trénink jako simulaci skutečného boje bez rizika. Kendó je tradiční bojové umění, jehož cílem je výchova a zdokonalování člověka. Staré japonské přísloví praví: "Chceš-li býti dobrým šermířem, musíš být dobrým člověkem."