V únoru se v Ostravě konalo HMČR kat. juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek tzv. Gigant. ... Více

Aktuality

Vloženo: 28.10.2018 14:49:15

Jan Janoštík má formu jako hrom. Vyhrál šestý turnaj.

Píše redaktor Deníku Kamil Jáša.

Talentovaný a zdravě ambiciózní badmintonista Jan Janoštík (T.J. Sokol České Budějovice)  vyhrál už šestý turnaj juniorského okruhu U17 po sobě.

„Dvěma třísetovými vítězstvími dotáhl svou jízdu na Austrian U17 International v Mödlingu,“ popisují trenéři obdivuhodné tažení stále ještě čtrnáctiletého hráče. Turnaj v Rakousku svedl dohromady větší konkurenci než na předchozích turnajích. Nechyběli Němci, Španělé, Švýcaři, Estonci a Rakušané.

Český juniorský reprezentant oslaví zanedlouho patnácté narozeniny. Celý rok herně i postavou výrazně převyšuje soupeře ve své kategorii. Jan Janoštík potvrdil nasazení v turnaji číslo 1.

K prvnímu místu doputoval postupně vítězstvími nad soupeři z Rakouska, Španělska, Německa (dvakrát po sobě), opět Španělska a nakonec Estonska. Poslední dva zápasy byly proti Španělovi Fernandu Civicovi v semifinále a Estonci Arturu Ajupovovi v boji o zlato. Oba se shodou okolností hrály na tři sety.

Janoštík obě výzvy zvládl, byly to asi nejtěžší zápasy během této sezóny v kategorii do sedmnácti let. Jihočeský badmintonista se tak může radovat z dalšího titulu. „Už je šestý za sebou,“ rekapitulují trenéři.  Podle informací z T.J. Sokol České Budějovice tato série nemá v historii českého badmintonu obdoby. Honza letos dokázal vyhrát všechny singly na všech turnajích evropského okruhu do sedmnácti let. Jan Janoštík tak potvrdil první pozici na evropském singlovém žebříčku.

Jihočeský talentovaný sportovec byl v turnaji konfrontován s kvalitními soupeři. „Vedle herní prověrky to pro něj byla i zkouška koncentrace a umění vypořádat se s vlastními chybami a obracet nepříznivý vývoj zápasu.“ Pochvalu mu vyslovil i reprezentační trenér Tomáš Krajča. „Zejména první set semifinále proti běhavému a agresivnímu Španělu Civicovi byl náročný, ale Honza ukázal vítězného ducha a velikou vůli po úspěchu,“ popsal svůj aktuální pocit z Janoštíkovy hry spokojený trenér.

Ve stejném termínu se ve Slovinsku odehrál také turnaj do15let,TEM Slovenia YouthInternational 2018. Do arény proti kvalitnímu protivníkovi vyrazil další hráč Sokola České Budějovice Daniel Dvořák. „Na turnaji, který se hrál netradičně na tři vítězné sety do jedenácti, podal velmi dobrý výkon, přiváží si medaili za třetí místo ve čtyřhře, kterou velice úspěšně hrál spolu s Pavlem Maňáskem,“ okomentovali trenéři spolupráci Jihočecha s „parťákem“ z klubu Badminton Rychnov nad Kněžnou.

A nám nezbývá, než také vyslovit oběma závodníkům velkou gratulaci!!

Vložila: Milada Pospíšilová, vzdělavatelka jednoty

T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2022 T. J. SOKOL České Budějovice