24.09.2023 20:44:36


Budějovický western ... Více

22.09.2023 13:25:15


Pozvánka na sletovou štafetu - ČB, neděle 24. 9. 2023 + foto ... Více

 

Registrace k odběru novinek

Aktuality

Vloženo: 15.11.2021 15:01:28

Mistrovství Evropy - Ultimate frisbee

Náš oddíl frisbee se stal již pravidelným účastníkem finále mistrovství Evropy v Ultimate frisbee (EUCF). Celkem zde z českobudějovického týmu bylo 14 hráčů doplněno o několik kvalitních hráčů z Prahy. Turnaj se letos uskutečnil v Belgii v malebném a dobře známém městě Bruggách. Celý turnaj se nesl ve znamení špatného větrného a deštivého počasí a každý z týmů se s těmito podmínkami musel popasovat. Ve skupině se nám podařilo popasovat se s nimi nejlépe a vyhráli jsme celou skupinu. Druhý den jsme nastoupili proti výbornému týmu z Irska - Ranelagh - který nás nakonec jako první soupeř zdolal. Nicméně jsme se po bolestné prohře dokázali znovu vzchopit a ještě tentýž den porazit z Mnichova M.U.C a následně jsme získali i cenný skalp celosvětově známého týmu z Francie - Tchac. To bylo osmifinále a my jsme se mohli radovat z postupu do čtvrtfinále. Třetí den jsme tedy hned ráno nastoupili proti Belgickému týmu Gentle, který nakonec v celém turnaji skončil na 3. místě. Celý zápas jsme vedli o 1 až 2 body. Útok pracoval bezchybně a obrana "šlapala" soupeři na krk po celou dobu zápasu. Nicméně pak přišlo pár nevynucených chyb a Gentle nás nakonec zdolali 15:14. Tato prohra nás bolela ze všeho nejvíc a dalo hodně práce se odlepit znovu ze dna. Díky bojovnému duchu našeho týmu jsme se ze dna opravdu zvedli a ač jsme z prohry ve čtvrtfinále byli zklamaní, zbytek turnaje jsme neprohráli už žádný zápas a skončili jsme tak na historicky nejlepším umístění českého týmu na EUCF. Celá účast 3SB na EUCF byla spolufinancována dotací Jihočeského kraje.

Foto horní řada zleva: Štěpán Kříž, Jan Bohdal, Michal Čutka, Filip Kupka, Michal Marek, Jiří Svatoš, Matěj Štětka Foto dolní řada zleva: Pavel Pelikán, Matěj Vilímek, Ondřej Petričák, Daniel Sládek, Tadeáš Vávra

                                   

                                    T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2022 T. J. SOKOL České Budějovice