Vloženo: 7.02.2019 14:30:14

Náš mistr světa

„Náš“ „mistr světa“

Že se Martin Trnka stal mistrem České republiky ve šplhu na laně, to už jsme uvedli. Martin je původem ze Sokola Čtyři Dvory, ale v naší jednotě leta hostoval, dělal cvičitele mladým gymnastům a trénoval šplh na našem osmimetrovém laně. Takže je i „náš“.

Nizozemští organizátoři série extrémních závodů Mud Masters mají dlouholeté zkušenosti s organizací překážkových běhů typu Spartan Race. Ve snaze zviditelnit další náročný sport uspořádali v prvních únorových dnech tohoto roku Rope Climb X – Open World Cup. Tedy světový pohár ve šplhu na laně. V Utrechtu se závodilo ve šplhu bez přírazu ze sedu do výše osmi metrů. Prvních devět míst obsadili Češi, za nimi se umístilo dvacet Holanďanů. Martin byl za Alešem Novákem a Patrikem Valutem třetí. V Amsterdamu se závodilo ve šplhu s přírazem do výšky neskutečných třiceti metrů! To dokázali vyšplhat pouze tři závodníci: Martin, Filip Šmejkal a jeden Holanďan. Můžete hádat, kdo byl nejlepší v součtu pořadí obou disciplín. No přece Martin Trnka! Na Facebooku ho organizátoři prezentují coby „mistra světa“. Tedy – světový pohár není mistrovství světa, ale potěší to, ne? Nejlepší šplhouni na laně byli vždy ze Sokola! Však se podívejte na odkaz nebo na přiložené video.