2.04.2021 10:14:29

Vloženo: 7.02.2019 14:30:14

Náš mistr světa

„Náš“ „mistr světa“

Že se Martin Trnka stal mistrem České republiky ve šplhu na laně, to už jsme uvedli. Martin je původem ze Sokola Čtyři Dvory, ale v naší jednotě leta hostoval, dělal cvičitele mladým gymnastům a trénoval šplh na našem osmimetrovém laně. Takže je i „náš“.

Nizozemští organizátoři série extrémních závodů Mud Masters mají dlouholeté zkušenosti s organizací překážkových běhů typu Spartan Race. Ve snaze zviditelnit další náročný sport uspořádali v prvních únorových dnech tohoto roku Rope Climb X – Open World Cup. Tedy světový pohár ve šplhu na laně. V Utrechtu se závodilo ve šplhu bez přírazu ze sedu do výše osmi metrů. Prvních devět míst obsadili Češi, za nimi se umístilo dvacet Holanďanů. Martin byl za Alešem Novákem a Patrikem Valutem třetí. V Amsterdamu se závodilo ve šplhu s přírazem do výšky neskutečných třiceti metrů! To dokázali vyšplhat pouze tři závodníci: Martin, Filip Šmejkal a jeden Holanďan. Můžete hádat, kdo byl nejlepší v součtu pořadí obou disciplín. No přece Martin Trnka! Na Facebooku ho organizátoři prezentují coby „mistra světa“. Tedy – světový pohár není mistrovství světa, ale potěší to, ne? Nejlepší šplhouni na laně byli vždy ze Sokola! Však se podívejte na odkaz nebo na přiložené video.

T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2020 T. J. SOKOL České Budějovice