Vloženo: 5.12.2017 11:11:55

Písecký šplhavec - naši 3x nejlepší

Budějovičtí šplhouni v Písku

My hoši, co spolu šplháme po laně, se scházíme v sokolovně na Sokolském ostrově a léta jsme trénovali pod vedením br. Bedřicha Borška. V neděli 26. listopadu 2017 jsme vyrazili zúročit své tréninkové úsilí na letošní poslední velkou cenu v olympijském šplhu, na Píseckého šplhavce. Šplhá se ze sedu bez přírazu nohou. A byli jsme jedničky!

Náš nováček, Stanislav Kašpar, byl jediným ze čtyř žáků, který dokázal vyšplhat do výše 4,5 m ze sedu bez přírazu.

Jan Trnka byl mezi sedmi dorostenci na 4,5metrovém laně nejlepší.

V kategorii mužů závodilo na osmimetrovém laně 29 borců. Martin Trnka byl po třech pokusech druhý, ale posledním, čtvrtým pokusem se vyšvihl na první místo! Duo Trnka & Trnka opět zabodovalo.

Vlastimil Růžička byl v kategorii veteránů na osmimetrovém laně sice pátý ze šesti, ale byl jedničkou dle věku (nejstarší závodník) a také to vyšplhal poprvé v životě:-)

Detaily naleznete zde: http://www.svetsplhu.cz

Několik snímků je ve fotogalerii.
Standa Kašpar konzultuje techniku s legendou našeho olympijského šplhu, Bedřichem Lovákem. Veteráni jsou zvěčněni spolu s hlavním organizátorem závodu, Stanislavem Trávníčkem.

Tolik zpráva br. Vlastimila Růžičky, všem srdečně blahopřejeme!

Vložila Milada Pospíšilová, vzdělavatelka jednoty.