14.10.2019 08:45:55


Jak jsme si připomenuli Památný den sokolstva... ... Více

6.10.2019 12:50:47


Den sportu při slavnostním otevření rekonstruované tribuny ... Více

4.10.2019 20:41:15


Sokolské čtení ... Více

27.09.2019 11:20:45


Zlatá sezóna našeho týmu Sokol 3SB ... Více


Registrace k odběru novinek

Aktuality

Vloženo: 17.02.2016 09:59:28

Šibřinky - dětské i dospělácké 2016

„Líbilo se mi tu a zase přijdu!“

S těmito slovy odcházely děti ze sobotních sokolských šibřinek v Českých Budějovicích – již pětadvacátých po obnovení činnosti Sokola. I přes zadané téma „bubáci a hastrmani“ se to zde hemžilo princeznami, rytíři, spidermany a dalšími úžasnými maskami a spokojenost byla veliká. Jak je v naší jednotě zvykem, není to jen muzika a tancování, ale také oblíbený drobný sportovní program za pečlivého dozoru našich cvičitelů. Lákala improvizovaná houpačka ze švédské lavičky, kladina, dětský basketbalový či korfbalový koš, švédská bedna, plastové obruče či míče. Vedly však opět „adrenalinové“ zážitky – lezecká síť či „pytel strachu“. A na odborně jištěný výstup po provazovém žebříku až do výše galerie a následné slanění, stála celé odpoledne fronta. Ani nastrojené princezny neodolaly….  Někdy dokonce bylo mezi nářadím a náčiním víc dětí než na parketu!

Členky Sokola zajistily občerstvení pro malé i velké, každá maska získala nějakou odměnu. Moderátoři připravili pro děti nespočet drobných soutěží a atrakcí a dováděli s dětmi na parketu. Shlédli jsme krátkou ukázku bojového tance zvaného capoeira – členové tohoto našeho oddílu byli stylově oblečeni za bubáky! Vystoupili také hosté ze Sokola Hluboká n. Vlt.– skupina roztomilých malých mažoretek a mladší žáci. Úžasné taneční představení předvedli žáčci z taneční školy v ČB.

Po osmé se již konaly také šibřinky pro dospělé – konaly se v pátek večer. Pro obě akce využíváme stejně vyzdobený sál, tak i tyto se nesly v duchu „bubáci a hastrmani“. Jako každoročně hrála živá hudba a občerstvení zajistila profesionální firma.

Děkujeme všem, kteří přispěli materiálně či svojí prací, z výsledku můžeme mít všichni radost. Děkujeme též magistrátu ČB za finanční příspěvek, za který se nakoupily především dětské knížky, jako odměny do soutěží.

Viz též fotogalerie.

 

 

 

 

 

 T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2019 T. J. SOKOL České Budějovice