6.01.2022 15:27:54

mládež:   středa, pátek 15:00-16:30 h
dospělí:   pondělí, středa  17:30-20:00 h

Působiště:    sokolovna Suché Vrbné

Roční příspěvky: Platné příspěvky pro tento rok, v úplném znění odsouhlaseném na schůzi výboru,

V oddíle stolního tenisu se schází během celého týdne dospělí i mládež.

Oddíl stolního tenisu Sokol ČB má dlouholetou tradici. Zvládnutí hry i taktiky je komplexní disciplína, která vyžaduje dostatek zápalu a trpělivosti. Ten, kdo vydrží a dostane hru na určitou úroveň, získá lásku ke sportu nezřídka na celý život. Příprava dobrého hráče trvá několik let a jako v jiných disciplínách je třeba propojení talentu, podpory rodičů a dobrého zázemí.
Specifikum stolního tenisu je, že propojuje několik generací a dobré vztahy i atmosféra jsou nedílnou součástí fungování.

Naše mládež se účastní krajských i celostátních soutěží, kde všude dělá oddílu dobré jméno. V sezoně 2021/2022 se hráči umísťují na předních místech v soutěžích.

Průběžné výsledky v bodovacích turnajích mládeže přebor Jihočeského kraje:

Matěj Myler (2004) - první místo v dorostencích, David Zdrha (2007) - třetí místo ve starších žácích a účast na Mistrovství ČR, David Petik (2009) - třetí místo mladší žáci, Filip Tomšů (2011) - druhé místo nejmladší žáci.

Začátkem roku 2022 jsme získali první místo v turnaji družstev mladších žáků.
Tímto úspěchem získáme možnost hrát na Mistrovství ČR. Zkušenosti z turnajů hráče motivují k většímu úsilí na sobě dále pracovat a získávat zkušenosti i cenné kontakty.

Mládež v oddílu vedou zkušení trenéři s licencí Jaroslava Tenglová, Michal Vávra a trénují 2x týdně v herně sokolovny Suché Vrbné.

S organizací turnajů a vedením oddílu pomáhají dlouholetí členové Ladislav Havránek, Stanislav Boháček, Václav Švejda, Eduard Hučík a další.

Kapacitně jsme i přes nepřízeň pandemických omezení na dobrém stavu, ale nadále máme zájem o talentované děti, především ročníky 2016 – 2012.

V případě vašeho zájmu nás kontaktujte.

Fotografie z turnaje družstev mladších žáků v ČB:

Aktualizovala: Milada Pospíšilová, vzdělavatelka jednoty

T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2021 T. J. SOKOL České Budějovice