18.10.2018 09:29:22

Působiště:

sokolovna Sokolský ostrov

Roční příspěvky:

Platné příspěvky pro tento rok, v úplném znění odsouhlaseném na schůzi výboru,

Oddíl se skládá ze skupiny dětí (nyní ve věku 12 – 15 let), která má schůzky pravidelně každý týden a jednou až dvakrát do měsíce má víkendovou výpravu a skupiny vedoucích (kteří oddílem prošli od dětských let), která zajišťuje letní čtrnáctidenní tábor pro děti z jednoty i z veřejnosti, ale podílí se i na organizaci dalších akcí jednoty (šibřinky, vánoční strojení stromečku pro zviřátka, Nepřemožitelný Sokol aj.).

Na schůzkách hrajeme různé hry a učíme se dovednosti, které se nám v přírodě můžou hodit. Měli bychom se umět do přírody obléct a obout, vyznat se v mapě, vázat užitečné uzly, lézt po sromech, slaňovat, pomoci zraněnému, rozdělat oheň, tábořit. Na víkendových výpravách střídáme táboření s poznáváním Šumavy, jednodenní dobrodružné akce s klasickými vandry.

T. J. SOKOL České Budějovice, Sokolský ostrov 1, tel. 724 902 989 © 2018 T. J. SOKOL České Budějovice